Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie28.11.2014

Witamy

Witamy na oficjalnej stronie internetowej parafii p.w. bł. Jerzego Matulewicza

w Koninie - Laskówcu

Zapraszamy do wirtualnej wędrówki po naszej wspólnocie parafialnej.

Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie tu interesujące go wiadomości dotyczące naszej parafii.
Boże, który w sercu błogosławionego Jerzego, biskupa, rozpaliłeś płomień miłości do Chrystusa i Kościoła, spraw prosimy, abyśmy za jego przykładem i wstawiennictwem usilnie naśladowali Twojego Syna i umacniali Jego mistyczne Ciało.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
Prasa katolicka
4. Niedziela Zwykła, Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

Pierwszy Piątek Miesiąca
4. Niedziela Zwykła, Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź w naszej świątyni od godz. 16.30.

Więcej na www.przk.pl

Plan kolędy 27.01 - 01.02.2014 r. (6)
3 Niedziela Zwykła ODPUST PARAFIALNY KU CZCI BŁ. JERZEGO MATULEWICZA

Ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej rodzin. Porządek kolędy jest następujący:

Poniedziałek (27 stycznia) ul. Kwiatowa i Prosta – 1 ksiądz, od godz. 15.30 ul. Strażacka i Grójecka – osiedle równoległe do ul. Strażackiej – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Wtorek (28 stycznia) ul. Jana Pawła II (parzyste) – 2 księży, od godz. 15.30

Środa (29 stycznia) ul. Dobrowolskiego – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Czwartek (30 stycznia) ul. Jana Pawła II (nieparzyste) – 2 księży, od godz. 15.30

Piątek (31 stycznia) ul. Heweliusza, ul. Łukasiewicza i ul. Romera – 1 ksiądz, od godz. 15.30

ul. Drewnowskiego i ul. Godlewskiego – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Sobota (01 lutego) Kolęda uzupełniająca. Rodziny i osoby, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną, aby ich dom był pobłogosławiony, odwiedzimy w sobotę,1 lutego, od godz. 9.00. Adresy prosimy zgłaszać po Mszy Świętej w zakrystii.

Zobacz plan kolędy 2013/2014

Pierwsza Sobota Miesiąca, odwiedziny chorych
3 Niedziela Zwykła ODPUST PARAFIALNY KU CZCI BŁ. JERZEGO MATULEWICZA

W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Z posługą do chorych udamy się od godz. 9.00. Natomiast o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe.

Święto Ofiarowania Pańskiego
3 Niedziela Zwykła ODPUST PARAFIALNY KU CZCI BŁ. JERZEGO MATULEWICZA

W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, znane pod dawną nazwą Matki Boskiej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy gromnice, które podczas każdej Mszy Świętej zostaną pobłogosławione. Natomiast po Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych, gdyż w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Więcej na www.przk.pl

Plan kolędy 20 - 27.01.2014 r. (5)

Trwa wizyta duszpasterska rodzin, zwana kolędą. Porządek kolędy jest następujący:

Poniedziałek (20 stycznia) Konin: ul. Skrótowa – 2 księży, od godz. 15.30

Wtorek (21 stycznia) ul. Olszewskiego – 2 księży, od godz. 15.30

Środa (22 stycznia) Wola Podłężna: ul. Rudzicka (przy lesie) – 1 ksiądz, od godz. 15.30

ulice: Akacjowa, Brzegowa, Jemioły i Łanowa – 1 ksiądz, od godz. 18.00

Czwartek (23 stycznia) ul. Curie-Skłodowskiej, ul. Domeyki – 2 księży, od godz. 15.30

Piątek (24 stycznia) ul. Trzebiatowskiego – 1 ksiądz, od godz. 15.30

ul. Kuratowskiego i Mazurkiewicza – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Sobota (25 stycznia) Wola Podłężna – ul. Rudzicka: ul. Agrestowa, Borówkowa, Jeżynowa, Porzeczkowa, Malinowa, Rudzicka, Chmielna, Nowa, Szkolna i Wiśniowa – 2 księży, od godz. 9.00

Poniedziałek (27 stycznia) ul. Kwiatowa i Prosta – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan

Od wczorajszej soboty, jak corocznie w dniach od 18 do 25 stycznia, obchodzimy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. W tych dniach modlimy się, aby wszyscy uczniowie Chrystusa stali się znowu jednym Kościołem.

Niedziela Chrztu Pańskiego

Więcej na www.przk.pl

Plan kolędy 13 - 20.01.2014 r. (4)
Niedziela Chrztu Pańskiego

Poniedziałek (13 stycznia) ul. Boczna, ul. Promowa – 1 ksiądz, od godz. 15.30

ul. Słoneczna, Zielona i Leśna – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Wtorek (14 stycznia) ul. Sierpińskiego – 2 księży, od godz. 15.30

Środa (15 stycznia) W tym dniu nie ma kolędy.

Czwartek (16 stycznia) ul. Grójecka – od ul. Strażackiej do p. Iwińskich – 2 księży, od godz. 9.00

Piątek (17 stycznia) ul. Wodna, ul. Warciańska, ul. Brzozowa – 1 ksiądz, od godz. 15.30

ul. Wróblewskiego – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Sobota (18 stycznia) ul. Grójecka – od p. Dzięcielaków do p. Iwińskich – 2 księży, od godz. 9.00