Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie20.04.2021

Życzenia Biskupa Włocławskiego na Boże Narodzenie 2011 r.

Drodzy Bracia w kapłaństwie naszego Pana,

Bracia i Siostry, Diecezjanie Włocławscy!

Z tęsknotą, nadzieją i radością przeżywamy każdego roku Święta Narodzenia Pana Jezusa! Jesteśmy pewni, że z Nim będziemy trochę lepsi, bardziej otwarci, wrażliwsi. I tak jest z pewnością; trudno sobie wprost wyobrazić świat bez Jego Obecności, bez Ewangelii, bez Krzyża!

Właśnie dlatego, w kolejne Boże Narodzenie życzę, Bracia i Siostry, byście na przyjście Pana otworzyli umysły i serca; byście Pana Jezusa zaprosili do domów, rodzin, małżeństw; do szkół, szpitali, zakładów pracy; do urzędów, biur, parlamentu. Pan Jezus nie grozi i nie przeszkadza swoją obecnością żadnemu człowiekowi, nie umniejsza i nie potępia nikogo. Czasem my, Jego uczniowie bywamy zbyt gwałtowni, pewni siebie, zazdrośni o Jezusa (por. Mt 9, 38nn), widzący zło tylko w innych (por. Łk 9, 51-55). Pana naszego nie trzeba się obawiać: przecież narodził się jako człowiek, by przynieść ludziom dobro, miłość i prawdę o zbawieniu.

Niechże znajdzie i dzisiaj pomiędzy nami pasterzy i mędrców, którzy biegną do żłóbka, by Go zobaczyć, zaprosić i z Nim uśmiechać się do ludzi – niezależnie od tego, jakie mają poglądy.

Niełatwe to zadanie – to prawda. Jeżeli jednak Dziecię z Betlejemu spodziewa się jego wypełnienia – musi być wykonalne, a świat stanie się wokół nas trochę lepszy. Czyż właśnie nie po to Jezus przyszedł na ziemię?!

Życzę moi Drogim Diecezjanom, Braciom Prezbiterom i sobie również, by takie było nasze przeżywanie Bożego Narodzenia!

+ Wiesław Mering

Biskup Włocławski