Triduum Paschalne
Niedziela Palmowa

Od Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Przeżyjmy ten tydzień tak, jak powinien przeżywać go człowiek wierzący, pojednany z Bogiem i bliźnimi. Znajdźmy czas na medytację Męki Zbawiciela. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota to trzy najważniejsze dni powszednie roku.

W Wielki Czwartek uroczystą liturgię Wieczerzy Pańskiej sprawować będziemy o godz. 18.00, po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Adoracja w tym dniu do godz. 22.00.

W Wielki Piątek o godz. 15.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Liturgię Męki Pańskiej w tym dniu sprawować będziemy o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 24.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – jakościowy i ilościowy.

W Wielką Sobotę od godz. 9.00-15.00 co pół godziny będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy sprawować na zewnątrz Kościoła, obrzędem poświęcenia ognia o godz. 21.30, a zakończymy około godz. 1.00 procesją rezurekcyjną 3 razy po placu kościelnym.

Bardzo serdecznie zapraszamy, całą wspólnotę parafialną, Ochotnicze Straże Pożarne, Asystę, Chór Parafialny, Służbę Liturgiczną Ołtarza do licznego udziału w tych nabożeństwach.