Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego
Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Bracia w kapłaństwie,

Ukochani Diecezjanie!

Po 40 dniach przygotowania serc – wreszcie możemy jak kolejne pokolenia chrześcijan wykrzyknąć: „Chrystus Zmartwychwstał”! Chrystus żyje i większy jest od mocy śmierci. Daje nam udział w swoim zwycięstwie przez chrzest, pokutę, Eucharystię! Chrystus przynosi nadzieję. W gmatwaninę naszych interesów, zabiegów i matactw – wnosi pokój i światło! Warto Mu zawierzyć! Nie zawiódł i nie zawiedzie nikogo!

Chrystus Zmartwychwstały przypomina, jak wielka jest godność człowieka: powstał przecież z grobu Bóg – Człowiek! Ta ludzka niezbywalna wielkość uczy nas braterstwa: Jezus, nasz Brat, pragnie byśmy miłowali braci! Udowodnił też, że to jest możliwe! Zmartwychwstały swoim najbliższym polecił głosić Ewangelię całemu światu. Nowy entuzjazm wiary, świeży zachwyt Jezusem i Jego nauką, nowa moc, z jaką głosimy i bronimy Pana – to nasze dzisiejsze zadania.

Dziękujmy naszemu Panu za to wezwanie, za nadzieję, przypomnienie człowieczej godności i zaproszenie nas do Rodziny Kościoła! Z prostotą i dumą głośmy te wartości światu.

Na to zadanie – z serca błogosławię

+Wiesław Mering

BISKUP WŁOCŁAWSKI