Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie20.04.2021

24, 25, 26 grudnia
IV Niedziela Adwentu

Jutro (24 grudnia) przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 7.30 odprawimy ostatnie w tym roku Roraty. Tradycyjnie w naszej Ojczyźnie jest to dzień postu i modlitwy. Z tym dniem w naszym kraju wiążą się liczne i piękne zwyczaje. Zadbajmy o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy, że w chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy zapalić świecę, odczytać fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, a na stół nie podajemy alkoholu. Pamiętajmy także o pustym miejscu przy stole.

Pasterkę tradycyjnie odprawimy o godz. 24.00. Natomiast od godz. 23.15 chór parafialny i młodzież z naszej Parafii będą śpiewać kolędy i pastorałki do których wysłuchania już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

W Boże Narodzenie, czyli w pierwszy dzień świąt, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe Msze Święte w tym dniu, jak i w drugi dzień świąt odprawimy tak, jak w każdą niedzielę.