Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie23.04.2021

Życzenia Biskupa Włocławskiego na Boże Narodzenie 2012 r.

Siostry i Bracia w Chrystusie !

Narodziny Pana uświadamiają nam co roku, że Bóg nie zrezygnował z serca ludzkiego mimo buntu i grzechu, jakim człowiek zareagował na Bożą miłość. Niestrudzenie szukał i szuka naszego serca, bo wie, że bliskość z Nim jest warunkiem człowieczego pokoju i szczęścia.

W świątecznych, grudniowych dniach spróbujmy otworzyć się na Jego przyjście, obecność i miłość – jak Oblubienica z „Pieśni nad pieśniami” wyglądajmy Nadchodzącego: „Cicho! Ukochany mój! Oto on! Oto nadchodzi! Biegnie przez góry, skacze po pagórkach...”

Oto nadchodzi Pan! Niebiosa zsyłają Go ludziom i żadna inna wartość nie zdoła zasłonić sercu Jego Obecności!

Wzbudźmy w sobie najgłębszą tęsknotę za Panem, najsilniejszą w Niego wiarę: Boże Narodzenie przypadające w Roku Wiary niech odnowi i umocni naszą wolę. Zaprośmy Nowonarodzonego do nas, do serc, umysłów, do naszej mowy, do małżeństw, rodzin, domów! „Oto nadchodzi! Biegnie przez góry, skacze po pagórkach...” Oto on! Czy naprawdę jest „moim Ukochanym”?!

Życzę Braciom Kapłanom, Drogim moim Diecezjanom, także sobie samemu, by Dziecię z Betlejem stawało się zbawczym Wydarzeniem, które wspominamy –Kimś dla każdego chrześcijanina najważniejszym.

Z całego serca proszę o Boże błogosławieństwo dla całego Kościoła Włocławskiego

+ Wiesław Mering