Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia
2. Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

Jutro w poniedziałek (8 kwietnia) przypada liturgicznie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w dniu jutrzejszym w naszym kościele odbędą się o godzinie 7.30, 9.00 i 18.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się złożenie przyrzeczeń tzw. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez tych, którzy będą chcieli jej się podjąć. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz, 10 razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Jutro na godzinę 18.00 zapraszamy więc zwłaszcza wszystkich, którzy pragną podjąć się duchowej adopcji oraz tych, którzy już w niej trwają. Po homilii osoby adoptujące podejdą do ołtarza ze świecami, aby złożyć przyrzeczenie. Składający przyrzeczenie proszeni są o przyniesienie świec. Aby nieco ułatwić przygotowanie do duchowej adopcji, już dziś przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w deklarację, którą należy wypełnić w domu i jutro z nią przybyć na Mszę Świętą o godz. 18.00.