Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie22.04.2021

Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny

W najbliższy piątek (1 listopada) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.30 i 9.00. Na cmentarzu parafialnym św. Wojciecha o godz. 12.00. Zaś na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00 i 14.00. Jednocześnie przypominamy, iż w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się, choćby w myślach – za zmarłych. Taki odpust zupełny możemy uzyskać w ciągu dnia tylko raz.

Natomiast w sobotę (2 listopada) obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za tych wszystkich, którzy zakończyli już swoje życie na ziemi. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się w szczególny sposób za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy odeszli w ciągu roku, czyli od 1 listopada 2012 r. do końca października 2013 r. Przez całą oktawę (od 2 do 8 listopada) o godz. 16.15 odprawiać będziemy różaniec wraz z wypominkami.