Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie22.08.2017

Spotkanie formacyjne
Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas drugich gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast za tydzień spotkanie z młodzieżą klas trzecich gimnazjum.

Również za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami i ich dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Zobacz Plan spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania w roku katechetycznym 2013/2014

Odpust parafialny
Niedziela Chrztu Pańskiego

Za dwa tygodnie (26 stycznia) przypada dzień Patrona naszej świątyni – bł. Jerzego Matulewicza, a więc odpust w naszej Parafii. Główna Eucharystia odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00. Nie będzie Mszy o godz. 12.30. Jednocześnie informujemy, iż intencje Mszy Świętych, które zostały zamówione na godz. 12.30 zostaną odprawione o godz. 10.30. Już dziś zapraszamy na Mszę Świętą odpustową asystę, chór parafialny, ministrantów, strażaków, myśliwych oraz wszystkich naszych Parafian.

Prasa katolicka
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

Więcej na www.przk.pl

Plan kolędy 07 - 13.01.2014 r. (3)

Wtorek (07 stycznia) Wola Podłężna – ul. Sosnowa – 1 ksiądz, od godz. 15.30

ul. Grójecka (od Laskówca) – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Środa (08 stycznia) Konin – ul. Rudzicka – 2 księży, od godz. 15.30

Czwartek (09 stycznia) Nowy Czarków i Żrekie – 1 ksiądz, od godz. 9.00

ul. Bekkera, ul. Śniadeckich – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Piątek (10 stycznia) ul. Hirszfelda, ul. Leśniewskiego – 2 księży, od godz. 15.30

Sobota (11 stycznia) Rudzica – ulice: Parcelowa, Rolnicza, Sadowa, Stawowa, Świerkowa, Wierzbowa i Wiklinowa – 2 księży, od godz. 9.00

Poniedziałek (13 stycznia) ul. Boczna, ul. Promowa – 1 ksiądz, od godz. 15.30

ul. Słoneczna, Zielona i Leśna – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Zobacz plan kolędy 2013/2014

Spotkanie Kręgu Biblijnego
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Jutro, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

ORSZAK TRZECH KRÓLI
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Jutro ulicami konińskiej Starówki ruszy ORSZAK TRZECH KRÓLI. Orszak rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.30 w kościele św. Bartłomieja na Starówce. Organizatorzy proszą, aby ubrać się na kolorowo i przejść ulicami Konina razem z Trzema Królami. Więcej szczegółów można znaleźć na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Zobacz plakat

Wiecej na www.orszak.org

Spotkania formacyjne
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast za tydzień spotkanie z młodzieżą klas drugich gimnazjum.

Uroczystość Objawienia Pańskiego
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Jutro (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Tradycyjnie będziemy święcić kadzidło i kredę, którą naznaczymy drzwi naszych domów. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na misje. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Również w tym dniu każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Prasa katolicka

Więcej na www.przk.pl

Plan kolędy 30.12.2013 r. - 07.01.2014 r. (2)
Uroczystość Świętej Rodziny

8. Trwa wizyta duszpasterska rodzin, zwana kolędą. Porządek kolędy jest następujący:

Poniedziałek (30 grudnia) Święte przy szosie – 2 księży, od godz. 9.00

Wtorek (31 grudnia) Święte za zakrętem – 1 ksiądz, od godz. 9.00

Czwartek (02 stycznia) ul. Laskówiecka – 1 ksiądz, od godz. 9.00, Wola Podłężna – ul. Długa – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Piątek (03 stycznia) ul. Licheńska – 1 ksiądz, od godz. 9.00, ul. Pod Lipami i ul. Skrótowa (Wola Podłężna) 1 ksiądz, od godz. 15.30

Sobota (04 stycznia) ul. Centralna – 2 księży, od godz. 9.00

Wtorek (07 stycznia) Wola Podłężna – ul. Sosnowa – 1 ksiądz, od godz. 15.30, ul. Grójecka (od Laskówca) – 1 ksiądz, od godz. 15.30

Przypominamy, iż do wizyty duszpasterskiej należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krucyfiks i dwie zapalone świece, wodę święconą i kropidło, dzieci i młodzież – zeszyty od religii.

Spotkanie formacyjne
Uroczystość Świętej Rodziny

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.

Strona 2 z 72 < 1 2 3 4 5 > >>