Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie20.10.2017

Pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca
Uroczystość Świętej Rodziny

W tym tygodniu przypada I-wszy Piątek i I-wsza Sobota miesiąca. W piątek spowiadać będziemy od godz. 16.30. Natomiast w sobotę, pół godziny przed Mszą Świętą, o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe.

4. Niedziela Adwentu

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

Więcej na www.przk.pl

Plan kolędy 27 - 30.12.2013 r. (1)
4. Niedziela Adwentu

Od piątku rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską rodzin, zwaną kolędą. Porządek kolędy jest następujący:

W piątek (27 grudnia): Patrzyków

W sobotę (28 grudnia): Święte za torami

W poniedziałek (30 grudnia): Święte przy szosie

Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy wyznaczone wioski o pojazd dla kapłanów, 15 minut przed godziną 9.00.

Spotkanie formacyjne
4. Niedziela Adwentu

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.

Wigilia Bożego Narodzenia, Boże Narodzenie
4. Niedziela Adwentu

We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w naszej Ojczyźnie jest to dzień postu i modlitwy. Zadbajmy o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy, że w chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy zapalić świecę, odczytać fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, odmówić modlitwę Ojcze nasz, a na stół nie podajemy alkoholu. Pamiętajmy także o pustym miejscu przy stole.

Pasterkę tradycyjnie odprawimy o godz. 24.00. Natomiast od godz. 23.30 chór parafialny i młodzież z naszej Parafii wykonają koncert kolęd i pastorałek.

W Boże Narodzenie, czyli w pierwszy dzień świąt, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe Msze Święte w tym dniu, jak i w drugi dzień świąt odprawimy według porządku niedzielnego.

Odwiedziny chorych
3. Niedziela Adwentu

23 grudnia, od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych, których można zgłaszać w zakrystii.

Rekolekcje adwentowe
3. Niedziela Adwentu

W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Zachęcamy całą wspólnotę parafialną: dzieci, młodzież, starszych do licznego udziału. Program rekolekcji jest następujący: w piątek i w sobotę Msze Święte o godz. 9.00, 11.00, 16.00 (dla dzieci) i 18.00. W sobotę zapraszamy osoby starsze i chore, bowiem podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Również w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z księdzem rekolekcjonistą. W piątek i w sobotę będzie okazja do spowiedzi świętej. Spowiadać będziemy pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Natomiast w niedzielę porządek nabożeństw, jak w każdą niedzielę. Plan rekolekcji jest do wzięcia przy wyjściu z kościoła.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Koncert GOSPEL
2. Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Koniński Chór GOSPEL zaprasza 14 grudnia na godz. 18.00 do Domu Kultury Oskard na koncert z okazji 10-lecia działalności. Tego dnia wraz z chórem wystąpią znakomici artyści z kręgu muzyki religijnej: Beata Bednarz oraz pastor David Daniel z Wielkiej Brytanii. Na jubileusz przybędzie również o. Lech Dorobczyński – franciszkanin, który w 2003 r. powołał do życia chór. Serdecznie zapraszamy.

40-lecia powstania wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Konińskiego
2. Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Wspólnota Kościoła Domowego Rejonu Konińskiego na zakończenie Roku Jubileuszowego (40-lecia powstania wspólnoty Domowego Kościoła) zaprasza wszystkich, którzy kiedyś byli członkami Kręgów w Domowym Kościele na uroczystą Eucharystię w dniu 15 grudnia 2013 r., o godz. 16.00, w kościele NMP Królowej Polski w Koninie, a po Mszy Świętej na wspólną agapę.

Strona 3 z 72 < 1 2 3 4 5 6 > >>