Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie11.12.2017

Spotkanie formacyjne
2. Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.

Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

1. Niedziela Adwentu

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

XX Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
1. Niedziela Adwentu

Można nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy - 15 zł; małej – 5 zł.

Zobacz plakat

Wiecej na www.wigilijnedzielocaritas.com

Spotkania formacyjne
1. Niedziela Adwentu

Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne z gimnazjalistami z klas drugich.

Pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca

W tym tygodniu przypada:

- Pierwszy Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

- Pierwsza Sobota Miesiąca – o godz. 16.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu

Liturgiczne wspomnienie św. Barbary
1. Niedziela Adwentu

4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W związku z tym w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 będziemy ogarniać modlitwą wszystkich górników i ich rodziny, a także zmarłych górników. Natomiast 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie będziemy obdarowywać prezentami nasze dzieci i bliskich. Dlatego również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 – niespodzianka dla dzieci z naszej Parafii.

Adwent
1. Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy Adwent - czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, a zarazem czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. W Adwencie będziemy odprawiali Mszę Świętą Roratnią o Najświętszej Maryi Pannie: we wtorki i piątki o godzinie 17.00 oraz w soboty o godzinie 7.30. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie we wtorki i piątki. Dzieci na rozpoczęcie Mszy Roratniej będą szły w procesji z lampionami, dlatego serdecznie prosimy, aby dzieci przychodziły ze światłem lampionów. Na roratach – we wtorki i piątki, będzie losowane serduszko z imieniem i nazwiskiem dziecka, które zabierze figurkę Matki Bożej do domu do następnej Mszy Roratniej.

34. Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla

Spotkania formacyjne
34. Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla

W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania;

Więcej na www.przk.pl

Przyjęcie nowych kandydatów do grona ministrantów

W przyszłą niedzielę, na Mszy o godz. 10.30 zostanie przyjętych do Służby Liturgicznej siedmiu kandydatów, naszych najmłodszych Parafian, którzy przywdzieją strój liturgiczny.

Strona 4 z 72 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>