Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie17.02.2019

W tym tygodniu, odbędą się następujące spotkania formacyjne:

- W poniedziałek, o godz. 17.30 – spotkanie z kandydatami na ministrantów i ich rodzicami;

- We wtorek, o godz. 17.30 – spotkanie z kandydatami na lektorów;

- W piątek, o godz. 19.00 – spotkanie oazy młodzieżowej;

- W sobotę, o godz. 14.00 – obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów;

- Dziś, po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania;

- Również dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

- We wtorek, o godz. 17.30 – spotkanie z kandydatami na lektorów;

- W piątek, o godz. 19.00 – spotkanie oazy młodzieżowej;

- Dziś, po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla uczniów klas drugich gimnazjum, a za tydzień – dla klas trzecich, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania;

- Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

- Natomiast dziś po Mszy o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi, które chcą należeć do scholii dziecięcej, czyli chórku dziecięcego. Zapraszamy wszystkie dzieciaki chcące śpiewać na większą chwałę Pana Boga.

Jutro w poniedziałek (11 listopada) obchodzimy 95. rocznicę odrodzenia niepodległego państwa polskiego. Będziemy prosić, aby Bóg strzegł naszej Ojczyzny. Polecajmy Polskę i Polaków Matce Bożej Królowej Polski, której wstawiennictwo wielokrotnie w historii ratowało naszą Ojczyznę. Msze święte w dniu jutrzejszym zostaną odprawione o godzinie 7.30; 9.00, 10.30 i 17.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30. O godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy Ochotnicze Straże Pożarne, poczty sztandarowe, chór parafialny oraz całą wspólnotę parafialną.

Informujemy, iż w dniu jutrzejszym Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

- W poniedziałek, o godz. 17.30 spotkanie z kandydatami na ministrantów;

- We czwartek, po Mszy wieczornej, próba chóru parafialnego;

- W sobotę, o godz. 14.00 – spotkanie z ministrantami;

- W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 10.30, spotkanie dla uczniów z klas drugich gimnazjum, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.

- Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi, które chcą należeć do scholi dziecięcej, czyli chórku dziecięcego. Zapraszamy wszystkie dzieciaki chcące śpiewać na większą chwałę Pana Boga.

V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W przyszłą niedzielę przypada V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu we wszystkich polskich kościołach zbierane będą do puszek ofiary jako pomoc Kościołowi prześladowanemu.

Więcej na www.przk.pl

VI Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”

Przez trzy dni – 8, 9 i 10 listopada, w kościele św. Wojciecha w Koninie, będą miały miejsce koncerty. Rozpoczęcie od godz. 19.00.

Zobacz plakat

Więcej na:

www.konin.pl

www.swwojciech.org

Święto św. Huberta - patrona myśliwych - zmiana godz. Mszy św.

Informujemy, iż wyjątkowo w przyszłą niedzielę – Msza Święta poranna będzie sprawowana o godz. 7.00, czyli pół godziny wcześniej. Czynimy to z racji święta św. Huberta, patrona myśliwych.

Pierwszy Piątek Miesiąca, odwiedziny chorych

W miesiącu listopadzie pierwszy piątek miesiąca przypada 1 listopada. W związku z tym, że tego dnia nie ma Mszy Świętej wieczornej, okazja do spowiedzi miesięcznej będzie dzień wcześniej – we czwartek, od godz. 17.30.

Natomiast z posługą do chorych udamy się 9 listopada, od godz. 9.00.

Strona 5 z 72 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>