Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie27.09.2020

Zmiana godzin Mszy św. wieczornej
30. Niedziela Zwykła zegar

Informujemy, iż w związku ze zmianą czasu, od 2 listopada do końca marca Msze Święte wieczorne sprawować będziemy o godz. 17.00.

Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny

W najbliższy piątek (1 listopada) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.30 i 9.00. Na cmentarzu parafialnym św. Wojciecha o godz. 12.00. Zaś na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00 i 14.00. Jednocześnie przypominamy, iż w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się, choćby w myślach – za zmarłych. Taki odpust zupełny możemy uzyskać w ciągu dnia tylko raz.

Natomiast w sobotę (2 listopada) obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za tych wszystkich, którzy zakończyli już swoje życie na ziemi. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się w szczególny sposób za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy odeszli w ciągu roku, czyli od 1 listopada 2012 r. do końca października 2013 r. Przez całą oktawę (od 2 do 8 listopada) o godz. 16.15 odprawiać będziemy różaniec wraz z wypominkami.

Prasa katolicka

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

Spotkania duszpasterskie

W tym tygodniu:

- w poniedziałek (o godz. 18.30) spotkanie z kandydatami na ministrantów;

- we wtorek, również o godz. 18.30 – spotkanie z kandydatami na lektorów;

- w piątek, o godz. 19.00 – spotkanie oazy młodzieżowej.

Krąg Biblijny

W ostatnim czasie w naszej Parafii zawiązała się grupa Kręgu Biblijnego. Zachęcamy wszystkich chętnych, którzy pragną poznawać Pismo Święte. Spotkania, w każdy poniedziałek w domu parafialnym o godz. 19.00.

Wycieczka do Warszawy

Na dzień 24 października organizujemy wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem zwiedzania będzie Muzeum Powstania Warszawskiego, ponadto Świątynia Opatrzności Bożej oraz Grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Chętnych zapraszamy do wspólnego wyjazdu.

Wypominki

Zachęcamy do zamawiania jednorazowych i rocznych wypominek za zmarłych członków naszych rodzin, przyjaciół, znajomych. Przed wyjściem z kościoła można zabierać karteczki na wypominki, które po wypełnieniu składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zwyczajem lat ubiegłych, wypominki będą odczytywane przed Mszami Świętymi o godz. 7.30; 9.00 i 10.30.

Spotkania duszpasterskie

Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas trzecich Gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

W najbliższy piątek (18 października) w naszej Parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji po Mszy Świętej porannej, a zakończenie przed Mszą Świętą wieczorną. Aby usprawnić naszą wspólną modlitwę podajemy porządek Adoracji:

- od godz. 8.00 – 9.00 – mieszkańcy Woli Podłężnej;

- 9.00 – 10.00 – Patrzyków;

- 10.00 – 11.00 – Święte;

- 11.00 – 12.00 – Rudzica;

- 12.00 – 13.00 – Grójec;

- 13.00 – 14.00 – Laskówiec;

- 14.00 – 15.00 – Żrekie i Nowy Czarków;

- 15.00 – 16.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Podłężnej;

- 16.00 – 17.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Patrzykowie;

- 17.00 - 18.00 – Grupy Parafialne: Żywy Różaniec, Domowy Kościół, Krąg Biblijny, Chór Parafialny, Ministranci.

Strona 6 z 72 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>