Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Jutro obchodzimy w Kościele święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zawierzmy Jej wstawiennictwu Kościół i nasze rodziny. Msze święte 8.30, 10.00 i 18.00.

Spotkanie do bierzmowania
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Za tydzień na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie uczniów klas I i II.

Nabożeństwa majowe
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświecony czci Matki Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy każdego dnia po Mszy świętej wieczornej. W tym tygodniu odwiedzimy kapliczki przydrożne w:

- poniedziałek godz. 19.00 kapliczka Matki Bożej ul. Licheńska obok ronda

- wtorek godz. 19.00 Konin ul. Skrótowa przy figurce Matki Bożej

- środa godz. 19.00 Konin ul. M. Skłodowskiej – Curie przy krzyżu

- czwartek godz. 19.00 ul. Laskówiecka przy krzyżu

- piątek godz. 19.00 Żrekie.

Spotkanie do bierzmowania
6. Niedziela Wielkanocna

W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Osoby, które chciałyby jechać do Lednicy zapisują się u Ks. Mariusza.

Rocznica objawień fatimskich
6. Niedziela Wielkanocna

13 maja przypada rocznica objawień fatimskich. O godz. 20.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe oraz udamy się procesjonalnie z figurą Matki Bożej na ulice naszego osiedla. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej procesji całą wspólnotę parafialną. Figurę Matki Bożej będą niosły poszczególne stany i przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz strażacy.

Nabożeństwa majowe
6. Niedziela Wielkanocna

Przez cały miesiąc maj po Mszy świętej wieczornej odprawiamy nabożeństwo majowe. W tym tygodniu przyjedziemy również na modlitwę do kaplic: środa - godz. 19.00 w Patrzykowie przy figurze Matki Bożej; piątek – godz. 19.00 Wola Podłężna ul. Centralna przy figurze Matki Bożej; sobota – godz. 19.00 Nowy Czarków.

Dni Krzyżowe
6. Niedziela Wielkanocna

W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. W wielu parafiach wierni w procesjach błagalnych udają się do krzyży z intencją uproszenia błogosławieństwa Bożego w zbiorach plonów ziemi oraz we wszystkich pracach ludzkich. Tak nam potrzeba tej Bożej pomocy i wsparcia w naszym znoju i trudzie. Dlatego postanowiłem wprowadzić to nabożeństwo również w naszej parafii. Przyjdźmy więc w tych dniach do świątyni na wspólną modlitwę na godz. 18.00.

Uroczystość św. Stanisława
5. Niedziela Wielkanocna

W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski. Odpust w parafii Kramsk.

I Piątek Miesiąca
5. Niedziela Wielkanocna

Spowiadać będziemy od godz. 16.00. Od godziny 9.00 odwiedzimy chorych.

Pierwsza Komunia Święta
5. Niedziela Wielkanocna

W przyszłą niedzielę 48 dzieci przystąpi pierwszy raz do Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 10.00.

W piątek dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi i uczestniczyć będą w liturgii światła w czasie której odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

We wtorek, środę i czwartek o godz. 16.00 odbędą się próby dzieci.

Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja
5. Niedziela Wielkanocna

Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00. W intencji naszej Ojczyzny modlić się będziemy o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, Brać strażacką, myśliwych chór parafialny i całą wspólnotę parafialną.

Strona 66 z 72 << < 63 64 65 66 67 68 69 > >>