Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie27.09.2020

Plan Kolędy
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Poniedziałek (4 stycznia) - Święte za zakrętem od godz. 9.00 - 1 ksiądz
ul. Jana Pawła II numery nieparzyste od godz. 16.00;
1 ksiądz od ul. Rudzickiej w stronę Woli Podłężnej
2 ksiądz od. ul. Rudzickiej w dół.
Wtorek (5 stycznia) - Nowy Czarków od godz. 9.00 (prosimy o pojazd)
Żrekie od godz. 15.00 (prosimy o pojazd)
Wola Podłężna ul. Długa od godz. 15.00.
Czwartek (7 stycznia) - Wola Podłężna ul. Licheńska od. godz. 9.00 - 1 ksiądz
Konin ul. Strażacka od godz. 15.00
Wola Podłężna ul. Skrótowa i Pod Lipami od godz. 17.00.
Piątek (8 stycznia) - Święte za torami 2 księży od godz. 9.00 (prosimy o pojazd).
Sobota (9 stycznia) - Święte przy szosie 2 księży od godz. 9.00 (prosimy o pojazd)
Konin ul. Grójecka od ul. Jana Pawła II od godz. 17.00.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną potocznie Trzech Króli. W tym dniu poświęcimy kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów, na znak, że tu mieszkają chrześcijanie. W naszej parafii Msze święte sprawować będziemy o godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00.

Plan Kolędy
Niedziela Świętej Rodziny

Środa (30 grudnia) – Patrzyków od godz. 9.00 – 2 księży Sobota (02 stycznia) – ul. Sierpińskiego (początek od ul. Olszewskiego) i ul. M. Curie –Skłodowskiej (początek od ul. Jana Pawła II) – od godz. 9.00.

Nabożeństwa 31.XII i 01.I
Niedziela Świętej Rodziny

W tym tygodniu żegnać będziemy Stary Rok i witać Nowy. Zapraszam serdecznie całą wspólnotę parafialną na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne 31 XII na godz. 17.00. W Nowy Rok – 1 stycznia – Msze święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę.

Życzenia Pasterza Diecezji na Boże Narodzenie 2009 r.
W Boże Narodzenie 2009 r. zwracam się do Was, Siostry i Bracia, z najlepszymi życzeniami.

1. Najpierw życzę, byście cieszyli się obecnością Chrystusa pomiędzy nami. Człowiek XXI wieku bardzo często ma świadomość pustki, samotności i bezsensu. Nie przezwycięży tych zagrożeń inaczej, niż oparty o Pana Jezusa. To wielkie szczęście, gdy w trudnej sytuacji życiowej ktoś drugi przychodzi, jest obok, wspiera. Chrystus daje swoją obecność w Betlejem, w żłóbku, i najzwyczajniej w Eucharystii. Niech nas ta obecność podnosi na duchu!

2. Chcę życzyć także wdzięczności wobec Chrystusa za Jego przyjście. Chrystus jest Bogiem dla nas, darem dla człowieka. Dar zobowiązuje do przyjęcia, wdzięczności i uświadamia hojność obdarowującego nas Boga. Przyjmujmy Chrystusa, tak – przyjmujmy! Boże Narodzenie nie jest baśnią, legendą, historią! Bóg się Rodzi – dziś i codziennie! Nie porzucajmy Chrystusa, nie wierzmy Herodom i ich wysłannikom, którzy dzisiaj chcą Chrystusa usunąć z dziejów ludzkich tak, jak to zrobili w Betlejem i jak to z maniakalnym obłędem robią do dziś! Niech Jezus czuje się bezpiecznie w naszych sercach, urzędach, szpitalach, szkołach i rodzinach! Zaprośmy Chrystusa do siebie, przyjmijmy Go wielkodusznie w naszej codzienności.

3. Życzę wreszcie, Siostry i Bracia, by narodzenie Pana było dla nas źródłem prawdziwego pokoju, bo tylko Bóg potrafi nauczyć człowieka bezinteresownej życzliwości, przebaczenia, gotowości do ofiary i miłości: bez tych wartości nie ma pokoju, czyli prawdziwego duchowego wzrostu człowieka!

Dziękując Panu za Jego przyjście w Betlejem – zatrzymajmy Chrystusa w sercu za wszelką cenę. Niech On wszystkim nam błogosławi

+ Wiesław Mering

BISKUP WŁOCŁAWSKI

www.diecezja.wloclawek.pl

Koncert kolęd

Dnia 26 grudnia 2009r. o godz. 19,00 w kościele św. Wojciecha w Koninie – Morzysławiu odbędzie koncert kolęd w wykonaniu znanych solistów Teatru Wielkiego z Łodzi i Poznania.

Wystąpią :

Rafał Songan (baryton) – solista Teatru Wielkiego w Poznaniu

Danuta Dudzińska- Wieczorek ( sopran) – solistaka Teatru Wielkiego w Łodzi

Bogna Dulińska ( akompaniament) – wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi

www.swwojciech.org

Pasterka
IV Niedziela Adwentu

Pasterkę tradycyjnie odprawimy o godz. 24.00. Msze święte w Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt tak jak w każdą niedzielę.

Program rekolekcji adwentowych

Piątek /18 XII/

•godz. 9.00 Msze święte z nauką dla dorosłych,

•godz. 11.00 Msze święte z nauką dla dorosłych,

•godz. 16.00 Msze święte z nauką dla dzieci,

•godz. 18.00 Msze święte z nauką dla dorosłych.

Sobota /19 XII/

•godz. 9.00 Msze święte z nauką dla dorosłych,

•godz. 11.00 Msze święte z nauką dla dorosłych, zapraszamy osoby chore i starsze. W czasie Eucharystii będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych,

•godz. 16.00 Msze święte z nauką dla dzieci,

•godz. 18.00 Msze święte z nauką dla dorosłych.

Niedziela /20 XII/

Porządek nabożeństw tak jak zawsze.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek i w sobotę. Spowiedź w tych dniach pół godziny przed rozpoczęciem każdej Eucharystii.

Roraty
III Niedziela Adwentu

Wyjątkowo w piątek i w sobotę roraty odprawimy o godz. 16.00.

Odwiedziny chorych
III Niedziela Adwentu

W poniedziałek 21 XII, od godz. 9.00, odwiedzimy chorych w domach, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
II Niedziela Adwentu

We wtorek 08.12 przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 10.00 i 17.00.

Strona 70 z 72 << < 67 68 69 70 71 72 >