Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie20.04.2021

X Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie – niedziela 6 grudnia 2009 r.
II Niedziela Adwentu

W dzisiejszą II niedzielę Adwentu obchodzimy X Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Towarzyszy mu hasło roku duszpasterskiego „Bądźmy świadkami Miłości”. Tradycyjnie 6 grudnia związany jest z postacią św. Mikołaja, stąd jest on patronem tegorocznych obchodów. Za jego przykładem mamy „przezwyciężać nasze samolubstwo i zawsze być otwarci na potrzeby bliźnich”.

Więcej na www.wschod.misje.pl www.episkopat.pl

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2009
1. Niedziela Adwentu

W dzisiejszą I Niedzielę Adwentu ruszyła coroczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która przebiega pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości”. Duże świece są w cenie 12 zł, a małe w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci – ofiary konfliktu wojennego w Sudanie.

Roraty
1. Niedziela Adwentu

W naszej parafii Roraty będą odprawiane w następujący sposób: w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 17.00, a w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 7.00 rano. Prosimy, aby na Msze święte roratnie przynosić lampiony.

Opłatki
1. Niedziela Adwentu

Od dziś po Mszy świętej można nabywać opłatki wigilijne przed świątynią.

Adwent
1. Niedziela Adwentu

W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy adwent. Jest to piękny okres liturgiczny. Po pierwsze – jest czasem przygotowującym nas na Uroczystość Narodzenia Pańskiego; po drugie – jest czasem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Pana, kierujemy nasze myśli ku Jego przyjściu na końcu czasów. Jest to okres pobożnego, ale i radosnego oczekiwania.

Sotkanie do Bierzmowania
1. Niedziela Adwentu

Spotkanie klas III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w najbliższą niedzielę 06.12 o godz. 11.00.

Spotkanie do Bierzmowania
34. Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla

Spotkanie klas I i II Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w najbliższą niedzielę 29.11 o godz. 11.00.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W najbliższą niedzielę 22.11.2009 r. będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta została ustanowiona przez papieża Piusa XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Początkowo uroczystość była obchodzona w ostatnią niedzielę października, lecz po reformie soborowej przeniosiono jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

Spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę 22.11. zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej – na godz. 11.00.

11 listopada - Msza św. za Ojczyznę

11 listopada mija 91 lat od chwili, kiedy po długiej i smutnej nocy niewoli i zaborów Polska na nowo się odrodziła. Wspominając czas miniony, nie zapominamy iż również dzisiaj trzeba nam jakże pilnie odrodzenia i to w różnych wymiarach naszego życia, chociaż żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy Ochotnicze Straże Pożarne, poczty sztandarowe, chór parafialny oraz wszystkich parafian.

Spotkanie do Bierzmowania

Spotkanie klas III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w najbliższą niedzielę o godz. 11.00.

Strona 71 z 72 << < 68 69 70 71 72 >