Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie27.06.2017

II Tryptyk Zaduszkowy
plakat

Wspólnota Parafii św. Wojciecha w Koninie pragnie pochwalić się przedsięwzięciem artystycznym pt. "Nie wszystek umrę… Tryptyk Zaduszkowy", który planujemy zorganizować w dniach 13 – 15 listopada 2009 roku. Tryptyk odbędzie się już po raz drugi.

Intencją tego przedsięwzięcia jest integracja społeczności konińskiej, a także powiatowej. Na trzy kolejne wieczory zaproszeni zostali: Julia i Grzegorz Kopala, Tomek Kamiński, a uroczystym podsumowaniem "Tryptyku" będzie koncert legendy polskiej muzyki, Stanisława Soyki z zespołem.

I tak, w kolejności, wystąpią:

13.11 - godz. 19.00 - Julia i Grzegorz Kopala z zespołem,

14.11 - godz. 19.00 - Tomek Kamiński z zespołem,

15.11 - godz. 19.00 - Stanisław Soyka z zespołem.

Koncerty odbędą się w kościele parafii św. Wojciecha w Koninie - Morzysławiu.

Wstęp wolny!!!

Patronat honorowy sprawują: Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Prezydent Miasta Konina, Przewodniczący Rady Miasta Konina, Starostwo Powiatowe.

Sponsorzy, którzy wspierają przedsięwzięcie to m.in.: Rada Miasta Konina, Prezydent Miasta Konina, Starostwo Powiatowe.

Jednak to nie historia samego pomysłu "Tryptyku" jest ważna, ale zamysł i temat tego przedsięwzięcia. Modlitwa za zmarłych, pamięć, oddanie hołdu i czci, zatrzymanie się na moment w doczesności, refleksje nad przemijaniem, ale nade wszystko miłość, bo przecież bez niej nie było by naszej świętej pamięci. To właśnie miłość do…, miłość pomimo wszystko…, miłość w pamięci… jest przesłaniem trzech koncertowych, listopadowych wieczorów.

Naszym zamysłem i pragnieniem jest pochylenie się nad tematem, który nie ma podziału na światopogląd, opcje polityczne, czy wyznanie! Śmierć bowiem nie "popełnia" takiej klasyfikacji. Stąd nasz pomysł, aby zaprosić społeczność całego Konina i powiatu, aby wspólnie pochylić się nad tematem przemijania i wspólnie, poprzez wydarzenie artystyczne, przejść tę "cienką czerwoną linię" doczesności!

Źródło www.konin.pl

Zmiana godzin Mszy św. wieczornych
Uroczystość Wszystkich Świętych zegar

Od 02.11 br. Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00, a w piątki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00.

Msza św. za zmarłych parafian
Uroczystość Wszystkich Świętych

Dnia 07.11 br. o godz. 17:00 w naszym kościele odbędzie się msza święta w intencji parafian, którzy odeszli do wieczności od 01.11.2008 - 01.11.2009.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju. Amen.
1 listopada - Wszystkich Świętych
znicz W dniu Wszystkich Świętych Msze Św. na konińskich cmentarzach odbędą sie w następujących godzinach:

- cmentarz parafialny parafii św. Wojciecha w Koninie (Morzysławiu) - godz. 11.30 (procesja) i godz. 12.00 Msza Św.

- cmentarz parafialny ul. Kolska - godz. 13.00

- cmentarz komunalny godz. 10.00 i 14.00

25. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki
Wiadomości z kraju i ze świata włocławek

18 października br. na włocławskiej zaporze odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa z udziałem księży biskupów z diecezji włocławskiej, toruńskiej i bydgoskiej. Nabożeństwo było głównym punktem wojewódzkich obchodów 25 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Źródło www.wloclawek.pl

Tydzień Misyjny pod hasłem „Aby mieli życie”
Wiadomości z kraju i ze świata plakat

83. Światowy Dzień Misyjny, 18 października, rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny, inspirowany nauczaniem papieskim i nawiązujący do obecnego roku duszpasterskiego. Będzie mu towarzyszyć hasło „Aby mieli życie”. - Ogarnijmy wysiłki misjonarzy modlitwą, zwłaszcza różańcową, oraz wspierajmy konkretne dzieła, które służą ewangelizacji świata.

Więcej na www.episkopat.pl

Procesja fatimska
Wiadomości parafialne MB Fatimska

W dniu 13 października o godz. 19:00 w rocznicę objawień fatimskich odbyła się pierwsza w historii parafii procesja fatimska, którą poprzedziło poświecenie nowej figury Matki Bożej Fatimskiej.

Wejdź do galerii zdjęć

Masz zdjęcia, informacje dotyczące życia parafii - podziel się nimi

Jeśli ktoś z parafian posiada zdjęcia dotyczące życia parafii lub ważne informacje z historii może je przesłać na adres e-mail: matulewicz@interia.eu w celu opublikowania ich na stronie internetowej, Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.

Strona 72 z 72 << < 69 70 71 72