Dożynki parafialne

W przyszłą niedzielę (1 września) na Mszy Świętej o godz. 10.30, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i za trud pracy rolników. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną na tę uroczystość. Serdecznie prosimy, aby z każdej wioski został przygotowany chleb, owoce – plony naszej ziemi.

Zmiana godzin Mszy św. niedzielnej

UWAGA! Informujemy, iż od przyszłej niedzieli ulega zmianie godzina jednej Mszy świętej niedzielnej. Dotyczy to Mszy Świętej o godz. 12.00, która zostaje przeniesiona na godz. 12.30. Pozostałe godziny Mszy Świętych pozostają bez zmian. Spowodowane to jest m.in. spotkaniami formacyjnymi grup parafialnych i różnymi uroczystościami, które odbywają się na Mszy Świętej o godz. 10.30. Dlatego więc, między Mszami, potrzebna jest większa ilość czasu do realizacji wspomnianych zadań parafialnych.

Prasa katolicka

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

PIKNIK Z MAMĄ I TATĄ – RODZINA MOCNA WIARĄ

25 sierpnia od godz. 13.00, na Placu przed Bazyliką w Licheniu, będzie miał miejsce PIKNIK Z MAMĄ I TATĄ – RODZINA MOCNA WIARĄ. Dla zainteresowanych, przy wyjściu z kościoła można u ministrantów pobrać mały folder zawierający szczegóły pikniku.

Badanie mammograficzne

Na prośbę Służby Zdrowia, informujemy, iż w dniach 29 i 30 sierpnia b.r. w Koninie będzie miało miejsce bezpłatne badanie mammograficzne refundowane przez Ministerstwo Zdrowia. Szczegóły również zamieszczone są w gablocie.

Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej Bolesnej w Licheniu

Akcja Katolicka przy Parafii św. Wojciecha, Solidarność Kopalni Konin oraz Konfraternia im. ks. Jerzego Popiełuszki zapraszają w dniu 25 sierpnia na 31. Pieszą Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Dla zainteresowanych, szczegóły wywieszone są w gablocie przed kościołem.

Dożynki parafialne

1 września na Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędą się dożynki parafialne. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną na te uroczystości. Będziemy dziękować Panu Bogu za plony, za trud rolników. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Rudzicy.

Nabożeństwo fatimskie

W najbliższy wtorek, 13 sierpnia, o godz. 20.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Tradycyjnie udamy się w procesji z figurą Matki Bożej na ulice naszego osiedla. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej procesji całą wspólnotę parafialną. Można również składać intencje, prośby, które będą odczytane i powierzone Matce Bożej podczas procesji połączonej z modlitwą różańcową. Braci Strażaków natomiast prosimy o wartę przy figurze i zabezpieczenie trasy procesji.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

We czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 17.00. Na każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż z naszych pól i łąk. Jednocześnie przypominamy, iż uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej, tak jak w każdą niedzielę.

Strona 9 z 72 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>