II Tryptyk Zaduszkowy
Dodane przez administrator dnia 03 listopad 2009 15:31
plakat

Wspólnota Parafii św. Wojciecha w Koninie pragnie pochwalić się przedsięwzięciem artystycznym pt. "Nie wszystek umrę… Tryptyk Zaduszkowy", który planujemy zorganizować w dniach 13 – 15 listopada 2009 roku. Tryptyk odbędzie się już po raz drugi.

Intencją tego przedsięwzięcia jest integracja społeczności konińskiej, a także powiatowej. Na trzy kolejne wieczory zaproszeni zostali: Julia i Grzegorz Kopala, Tomek Kamiński, a uroczystym podsumowaniem "Tryptyku" będzie koncert legendy polskiej muzyki, Stanisława Soyki z zespołem.

I tak, w kolejności, wystąpią:

13.11 - godz. 19.00 - Julia i Grzegorz Kopala z zespołem,

14.11 - godz. 19.00 - Tomek Kamiński z zespołem,

15.11 - godz. 19.00 - Stanisław Soyka z zespołem.

Koncerty odbędą się w kościele parafii św. Wojciecha w Koninie - Morzysławiu.

Wstęp wolny!!!

Patronat honorowy sprawują: Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Prezydent Miasta Konina, Przewodniczący Rady Miasta Konina, Starostwo Powiatowe.

Sponsorzy, którzy wspierają przedsięwzięcie to m.in.: Rada Miasta Konina, Prezydent Miasta Konina, Starostwo Powiatowe.

Jednak to nie historia samego pomysłu "Tryptyku" jest ważna, ale zamysł i temat tego przedsięwzięcia. Modlitwa za zmarłych, pamięć, oddanie hołdu i czci, zatrzymanie się na moment w doczesności, refleksje nad przemijaniem, ale nade wszystko miłość, bo przecież bez niej nie było by naszej świętej pamięci. To właśnie miłość do…, miłość pomimo wszystko…, miłość w pamięci… jest przesłaniem trzech koncertowych, listopadowych wieczorów.

Naszym zamysłem i pragnieniem jest pochylenie się nad tematem, który nie ma podziału na światopogląd, opcje polityczne, czy wyznanie! Śmierć bowiem nie "popełnia" takiej klasyfikacji. Stąd nasz pomysł, aby zaprosić społeczność całego Konina i powiatu, aby wspólnie pochylić się nad tematem przemijania i wspólnie, poprzez wydarzenie artystyczne, przejść tę "cienką czerwoną linię" doczesności!

Źródło www.konin.pl