Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie15.05.2021

Uroczystość Wszystkich Świętych

We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji święto to związane jest z pamięcią o naszych bliskich, którzy już odeszli z tego świata. Pamiętajmy, że w tym dniu Kościół kieruje nasze spojrzenie na tych wszystkich, którzy realizowali w swoim życiu powołanie do świętości. Wspominamy świętych i błogosławionych, którzy są wpisani do Martyrologium Kościoła, którzy są nam przedstawieni przez Kościół jako wzór do naśladowania w ziemskiej pielgrzymce. Nasza myśl kieruje się także w stronę tych wszystkich, którzy nie są znani z imienia, ale tworzyli na ziemi Kościół święty i każdego dnia żyli Ewangelią Chrystusa. My też jesteśmy powołani do świętości, to nasze główne powołanie jako chrześcijan. Msze Święte w tym dniu w kościele o godz. 7.30; 9.00. Na cmentarzu parafialnym św. Wojciecha o godz. 12.00. Zaś na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00 i 14.00.