Strona główna Ogłoszenia duszpasterskie Intencje mszalne Listy pasterskie Bierzmowanie14.05.2021

Spotkania duszpasterskie

Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 - spotkanie z bierzmowanymi z klas pierwszych gimnazjum, a za tydzień – z klas drugich;

We środę, o godz. 19.00 – zbiórka ministrantów;

W piątek, o godz. 19.00 – spotkanie oazy młodzieżowej;

W sobotę, o godz. 10.00 – próba scholii młodzieżowej.

Dzień Ojca

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

Msza Święta w intencji ministrantów

W najbliższy czwartek, na godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą wszystkich ministrantów. W ten sposób pragniemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za kolejny rok służby liturgicznej w minionym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy również seniorów, byłych ministrantów, kandydatów na ministrantów. Po Mszy Świętej zaplanowane jest ognisko.

W najbliższy piątek (21 czerwca) przypada Dzień Imienin Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, Ordynariusza Diecezji Włocławskiej. W tym dniu w szczególny sposób pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o Księdzu Biskupie.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

24 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Mszę Świętą zbiorową za wszystkich zmarłych Janów odprawimy w najbliższy piątek (21 czerwca) o godz. 18.00. Intencje można zgłaszać w zakrystii.

Prasa katolicka

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

Więcej na www.przk.pl

Próby

Jutro, w poniedziałek, o godz. 15.30 – próba chóru parafialnego.

Natomiast próba scholii dziecięcej, w sobotę, o godz. 16.00.

Nabożeństwo fatimskie

W tym tygodniu, we czwartek (13 czerwca) po raz drugi w tym roku, o godz. 20.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Udamy się procesyjnie z figurą Matki Bożej na ulice naszego osiedla. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej procesji całą wspólnotę parafialną. Figurę Matki Bożej będą niosły w procesji poszczególne stany i przedstawiciele grup parafialnych. Braci Strażaków bardzo prosimy o wartę przy figurze i zabezpieczenie trasy procesji.

Spotkania do bierzmowania

Dzisiaj o godzinie 18.30 – kolejne spotkanie z bierzmowanymi klas trzecich. Obecność obowiązkowa, gdyż będziemy przeprowadzać generalne próby przed jutrzejszą uroczystością.

Za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 12.00 - spotkanie z bierzmowanymi z klas pierwszych gimnazjum, a za dwa tygodnie – z klas drugich.

Sakrament bierzmowania

Jutro (10 czerwca) Ks. Bp. Wiesław Mering o godz. 16.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas trzecich gimnazjum. Na tę uroczystość zapraszamy całą wspólnotę parafialną, zwłaszcza rodziny osób przystępujących do bierzmowania.

Ponadto informujemy, iż jutro nie ma Mszy Świętej o godz. 18.00 i nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Prasa katolicka

Więcej na www.przk.pl