Życzenia Pasterza Diecezji na Boże Narodzenie 2009 r.
Dodane przez administrator dnia 25 grudzień 2009 18:30
W Boże Narodzenie 2009 r. zwracam się do Was, Siostry i Bracia, z najlepszymi życzeniami.

1. Najpierw życzę, byście cieszyli się obecnością Chrystusa pomiędzy nami. Człowiek XXI wieku bardzo często ma świadomość pustki, samotności i bezsensu. Nie przezwycięży tych zagrożeń inaczej, niż oparty o Pana Jezusa. To wielkie szczęście, gdy w trudnej sytuacji życiowej ktoś drugi przychodzi, jest obok, wspiera. Chrystus daje swoją obecność w Betlejem, w żłóbku, i najzwyczajniej w Eucharystii. Niech nas ta obecność podnosi na duchu!

2. Chcę życzyć także wdzięczności wobec Chrystusa za Jego przyjście. Chrystus jest Bogiem dla nas, darem dla człowieka. Dar zobowiązuje do przyjęcia, wdzięczności i uświadamia hojność obdarowującego nas Boga. Przyjmujmy Chrystusa, tak – przyjmujmy! Boże Narodzenie nie jest baśnią, legendą, historią! Bóg się Rodzi – dziś i codziennie! Nie porzucajmy Chrystusa, nie wierzmy Herodom i ich wysłannikom, którzy dzisiaj chcą Chrystusa usunąć z dziejów ludzkich tak, jak to zrobili w Betlejem i jak to z maniakalnym obłędem robią do dziś! Niech Jezus czuje się bezpiecznie w naszych sercach, urzędach, szpitalach, szkołach i rodzinach! Zaprośmy Chrystusa do siebie, przyjmijmy Go wielkodusznie w naszej codzienności.

3. Życzę wreszcie, Siostry i Bracia, by narodzenie Pana było dla nas źródłem prawdziwego pokoju, bo tylko Bóg potrafi nauczyć człowieka bezinteresownej życzliwości, przebaczenia, gotowości do ofiary i miłości: bez tych wartości nie ma pokoju, czyli prawdziwego duchowego wzrostu człowieka!

Dziękując Panu za Jego przyjście w Betlejem – zatrzymajmy Chrystusa w sercu za wszelką cenę. Niech On wszystkim nam błogosławi

+ Wiesław Mering

BISKUP WŁOCŁAWSKI

www.diecezja.wloclawek.pl